Libertadores-kupa: brazil házidöntő

2006.08.04. 08:20
A Sao Paulo után a Internacional is bejutott a legrangosabb dél-amerikai klubkupa döntőjébe, így az már most eldőlt, hogy idén mindenképpen brazil győztese lesz a trófeának.
Az Internacional a paraguayi Libertadot fogadta az elődöntő visszavágóján. Az első meccsen 0-0-s döntetlenre végzett a két gárda, azaz a braziloknak elég lett volna egy góllal is győzniük a fináléba jutáshoz.

Sokáig ugyan 0-0 volt itt is az állás, ám a 63. percben Alex megszerezte a vezetést a hazaiaknak, akik nem elégedtek meg ennyivel: hat perc múlva Fernando is a kapuba talált, ezzel végleg eldöntve a továbbjutást.

A másik elődöntő visszavágóján a Sao Paulo 3-0-ra verte a mexikói Chivas Guadalajarát, s ezzel jutott be a döntőbe.