Albánia visszavágott a grúzoknak a szeptemberi zakóért, őrült végjátékban gyűrték le Izlandot a törökök

M. B.M. B.
2024.10.14. 23:00
A törökök örülhettek a végén (Fotó: Getty Images)
Albánia szoros meccsen győzte le a grúz nemzeti csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája B-ligájának 1. csoportjában. A késő esti idősávban további három meccsre került sor.

B1-CSOPORT

A kiegyenlített – s a kapusoknak köszönhetően gól nélküli – első félidő után az albánok törték meg a jeget, Kristjan Asllani átlövése talált utat a hálóba. A kapott gól felpaprikázta a grúzokat, akik fokozatosan átvették a meccs irányítását. Willy Sagnol tanítványai becsülettel támadtak ugyan, de nem nem tudták feltörni az albán védelmet – a vendégeké lett a három pont, akárcsak egy hónapja Tiranában. 0–1

A csoport késő esti mérkőzésén is egy átlövés nyomán született az első gól, Lukas Cerv kapásból lőtte ki a jobb alsó sarkot. Az ukránok válasza a szünet után érkezett, Artem Dovbik tizenegyesből volt eredményes. A folytatásban mindkét félnek megvoltak a helyzetei, de újabb gól nem született – megosztoztak a felek a pontokon Wroclawban. 1–1

B4-CSOPORT

Nem sokra mentek mezőnyfölényükkel a törökök a reykjavíki meccs első félidejében, mivel egy gyors ellentámadás végén Orri Óskarsson már a harmadik percben bevette Cakir kapuját. Az Aktürkoglu, Yildiz, Güler és Calhanoglu nevével fémjelezett török együttes támadásba lendült, de a hazai kaput védő Hákon Valdimarsson remek napot fogott ki, így izlandi előnnyel fordultak a felek.

A szünet után Calhanoglu tizenegyest rontott (a rúgás pillanatában elcsúszva kétszer is beleért a labdába), a 62. percben viszont már a szerencse sem állt az izlandiak mellé – Irfan Kahveci 25 méterről a bal felső sarokba tekert. Öt perccel később ismét büntetővel jöhettek a törökök, s Hakan Calhanoglu másodjára már nem hibázott. A mérkőzés végjátéka több fordulatot is hozott, s mindkettő egy-egy kapushibához volt köthető. A 83. percben Cakir elszámította a labda röppályáját, így Andi Gudjohnsen az üres kapuba fejelte csapata egyenlítő találatát. Öt perc múlva a magasra tolt török letámadás megzavarta Valdimarssont, Aktürkoglu becsúszva elkanalazta a labdát a kapus elől, a lesipuskás Arda Güler pedig a hálóba pofozta azt. A ráadásban Kerem Artürkoglu is feliratkozott a góllövők közé, így a vártnál nehezebben, de megszerezte a pontokat Vincenzo Montella alakulata. 2–4

A csoport másik mérkőzésén Wales gyakorlatilag egykapuzott az első félidőben, de csak Harry Wilson tizenegyese fogott ki a montenegrói kaput védő Nikicsen. A fordulás után Robert Prosinecki fiainak is akadt néhány helyzete, de az eredmény már nem változott. 1–0

NEMZETEK LIGÁJA
4. FORDULÓ
B-LIGA, 1. CSOPORT
Grúzia–Albánia 0–1 (Asllani 48.)
Ukrajna–Csehország 1–1 (Dovbik 52. – 11-esből, ill. Cerv 18.)

A B1-CSOPORT ÁLLÁSAMGyDVL-KGk
1. Csehország42117–7
2. Grúzia4225–3+2
3. Albánia4223–4–1
4. Ukrajna41125–6–1

4. CSOPORT
Izland–Törökország 2–4 (Óskarsson 3., Gudjohnsen 83., ill. Kahveci 62., Calhanoglu 67. – 11-esből, Güler 88., Aktürkoglu 90+5.)
Wales–Montenegró 1–0 (Wilson 36. – 11-esből)