Férfi röplabda Extraliga: kecskeméti siker a testvérpárok harcában

2011.03.28. 20:14
A Kecskeméti SE 3:1-re legyőzte a Dunaferrt a férfi röplabda Extraliga elődöntőjének hétfő esti első mérkőzésén.

Boksznyelven szólva: a piros sarokban, azaz mezben Bokor Gábor és Hatvany Zsolt, a kék sarokban Bokor Elek és Hatvany Attila – merthogy a meccs egyben két testvérpár csatája is volt. A találkozó végén a kecskeméti színekben játszó Gábor és Zsolt örülhetett.

Az első játszmát Csala Bernát vezérletével könnyedén hozta a KSE, a második szett megnyerése már nehezebbre sikeredett. 11:5-ről felállt a Dunaferr, a csereként beálló Dávid Csanád hathatós közreműködésével.

A harmadik szettben Szabó Balázs remek nyitásai, Dávid Csanád bombaütései úgy szétzilálták a hazaiakat, hogy csak a negyedik játszma végéhez közeledve tudták rendezni soraikat. 9:15-ről jöttek fel, 18:18-nál a jobb vállát fájlaló Tóth II Gábor a „rosszabb" kezével, ballal ütött, 19:18, és innen már nem állt meg a hazai együttes, megszerezte a győzelmet.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
KALO-MÉH KECSKEMÉT SE–DUNAFERR SE
3:1 (19, 22, –16, 22)
Kecskemét, 300 néző. V: Bodrogi, Csizmarik
KECSKEMÉT: Tóth I G., Rapi, Somodi, FARKAS P., CSALA, Dorcsák. Cs: SZABÓ T. (liberó), Hatvany Zs., Tóth II G., Bokor G., Erki, Szappanos D. Szakmai igazgató: Karagics Mátyás
DUNAFERR: Bokor E., Tóth A., Tomanóczy, Hatvany A., Lukács, Szabó B. Cs: Pápai (liberó), Szűcs A., DÁVID. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:2, 7:5, 14:11, 18:13, 20:16. 2. játszma: 5:2, 8:5, 10:5, 12:11, 12:13, 13:16, 18:17, 22:20. 3. játszma: 1:3, 4:8, 5:12, 7:16, 12:18, 14:21. 4. játszma: 0:4, 2:8, 9:15, 15:16, 20:18
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Kecskemét javára
Karagics Mátyás: – Nem játszottunk jól, de a playoffban már az a fontos, hogy győzni tudjunk. Feszültek voltunk, ennél jobbak leszünk a folytatásban.
Ruffing Péter: – Álmosan kezdtünk, és nem bírtunk a hazaiak agresszív nyitásaival. A folytatásban javult a nyitásfogadásunk, a negyedik játszmában sokpontos előnyt pocsékoltunk el.
Tudósított: BORBÉLY KÁROLY