Yamal és Lewandowski kellett a Barcelona győzelméhez

R. P.R. P.
2024.08.24. 21:04
Lewandowskinak csak összejött a gól (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában a Barcelona 2–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót, míg az Osasuna 1–0-ra felülmúlta a Mallorcát.

A Barcelona a 24. percben megszerezte a vezetést, a 17 éves Lamine Yamal 22 méteres lövése megpattant az egyik védőn, így a labda védhetetlenül a kapu jobb oldalába vágódott. A Bilbao is veszélyes támadásokat vezetett, de Hansi Flick csapata járt közelebb az újabb gólhoz. Csakhogy a 37. percben Robert Lewandowski éles szögből leadott lövése a kapufán csattant.

A vendégek erőfeszítései végül sikerrel jártak: az első félidő utolsó perceiben Oihan Sancet büntetőből bevette Marc-André ter Stegen kapuját. Ezzel Sancet a XXI. században a harmadik legfiatalabb Bilbao-játékos lett (24 évesen és 121 naposan), aki a klub színeiben legalább 25 bajnoki gólt szerzett – Fernando Llorente és Iker Muniain után.

A második félidőben Lewandowski ismét eltalálta a kapufát, ám ezúttal közvetlen közelről, fejjel… Az óriási ziccer kimaradt, de a lengyelnek csak összejött a gól: a 75. percben az Álex Padilláról kipattanó labdát közelről lőtte a hálóba. A katalánok meg is nyerték a mérkőzést, így két forduló után hat ponttal állnak.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ
Osasuna–Mallorca 1–0 (Rubén García 55.)
Barcelona–Athletic Bilbao 2–1 (Yamal 24., Lewandowski 75., ill. Sancet 42. – 11-esből)
Espanyol–Real Sociedad 0–1 (Kubo 80.)
Getafe–Rayo Vallecano 0–0