US Open: Djokovics túljutott Tipszarevicsen és már elődöntős

2011.09.09. 00:53
A US Openen a férfi egyes negyeddöntőjében a szerb világelső Novak Djokovics legyőzte honfitársát, Janko Tipszarevicset, és elsőként jutott be a szombati elődöntőbe.

Janko Tipszarevics rögtön az első szettben nagyon megszorongatta a világelső Novak Djokovicsot, ugyanis az első két gémet megnyerte, és 2:0-nál labdája volt a dupla brékelőnyhöz, de ezzel nem tudott élni. A folytatásban Djokovics öt gémet nyert sorozatban, de 5:2 után ismét Tipszarevics percei következtek. A 20. helyen kiemelt szerb 6:5-re fordított, és a szettért adogathatott, de végül rövidítésben, másfél óra után elbukta az első játszmát.

A második szett rövidítésében már Tipszarveics volt a jobb, így egyenlíteni tudott, a folytatásban azonban már elfogyott az ereje, nem tudott több gémet nyerni, a negyedik játszmában 3:0-nál pedig (feltehetőleg húzódás miatt) feladta a mérkőzést.

US OPEN, NEW YORK (23 718 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Djokovics (szerb, 1.)–Tipszarevics (szerb, 20.) 7:6, 6:7, 6:0, 3:0-nál Tipszarevics feladta